Dravošanas paņēmieni

  • Jauno saimju veidošana

    Katrs dravnieks ir apzinājis savu pašreizējo dravas stāvokļa situāciju un var nojaust pēc saimes spēka, kad varēs sākties plānotā jauno saimju veidošana. Lai gan šobrīd valda ne visai labi laika apstākļi saimes turpina attīstīties.

  • Bišu mātes pievienošana

    Bišu saimes pamatvērtība ir bišu māte un tās kvalitāte. Dravniekam jāseko saimes attīstībai, kas, galvenokārt, ir atkarīga no bišu mātes. Mātes kvalitāti nosaka gan pēc saimes attīstības, gan pēc dējumu vai peru daudzuma un izvietojuma.

  • Spietošana

    Maijā bišu saime intensīvi pieaudzē perus, lai sagatavotos savai bioloģiskajai vajadzībai, veidot jaunu saimi - spietot. Lielā mēra spietošanas dinamika ir atkarīga no bišu mātes spējas nodrošināt, bites peru barotājas, ar darbu.

  • Daudzkorpusu strops

    Daudzkorpusu stropiem Latvijā dzimusi jauna paaudze. Idejas aizgūtas gan no klasiskajiem dravošanas principiem, gan izmantota ziemeļvalstu dravnieku pieredz dravot ar šāda tipa stropiem mūsu klimatam raksturīgos platuma grādos.

  • Bišu māte – burvestība vai produkts

    Atkal aizvadīta viena biškopības sezona. Esam kļuvuši par gadu gudrāki. Varbūt tieši otrādi – jautājumu radies vairāk? Man tā bija atkal viena bišu māšu tirdzniecības sezona, kad biedrības uzdevumā palīdzēju tikt biškopjiem pie ārzemju mātēm.

  • Bišu barošana

    Šodien, kad lielākā daļa biškopju strādā ar bitēm, kas ilgu laiku selekcionētas cilvēkam vēlamā virzienā, miermīlība, laba medus ienesuma izmantošana utt., pateicoties tam, novārtā atstāta pati galvenā īpašība – sugas izdzīvošanas spēja.

  • Sezonas darbi dravā oktobrī

    Dabīgos apstākļos bišu saime spēj pati sev nodrošināt nepieciešamo mikroklimatu ziemošanas laikā. Tāpēc spēcīgas saimes nevajadzētu īpaši nosiltināt, sevišķi siltās ziemās. Sausā, pietiekami ventilējamā stropā, ar pietiekamu daudzumu barības, bišu saime spēj pārziemot arī bargos salos.

  • Māšu audzēšanas tehnoloģijas

    Bišu māšu audzēšanā ir divu veidu tehnoloģijas – Jentera un Nicot sistēma. Abas šīs sistēmas vienlīdz veic vienu un to pašu darbību. Mākslīgā ceļā panākam, ka bišu māte mums iedēj šūnas pasākumā oliņas un biškopja uzdevums ir turpināt tālāku māšu audzēšanas procesu.

  • Saimju stāvokļa novērtēšana

    Uzsākot dravošanas sezonu arvien biežāk uzdodam jautājumu - kā pareizi vērtēt bišu saimi, kuri ir galvenie rādītāji veiksmīgai biškopībai. Saimju vērtēšanā būtiski ir veikt pierakstus par tās attīstību, ražību sezonā. Veicot bišu saimju izvērtējumu tām jābūt līdzīgā stāvoklī ar barības daudzumu.

  • Barības papildināšana pavasarī

    Pavasaris ir sarežģīts laiks, jo nekad nevar paredzēt, kāds tas būs, īss, garš, straujš, lēns. Tāpēc, iemesli papildināt barību var būt dažādi un no tā nav ko kautrēties. Ne vienmēr bagātīgi piepildīti rāmīši ar barību rudenī, tik pat kvalitatīvi ir arī pavasarī.

  • Bišu saimju apskate pavasarī

    Šodien ir 10. marts. Gaisa temperatūra +5oC, bet sniega sega lielākā Latvijas daļā ap pusmetru. Pirmās bišu saimes Latvijas dienvidu daļa ir veikušas izlidojumu. Šī ir zīme arī biškopim - jāizbrīvē laiks, lai pārskatītu bišu saimju šā brīža stāvokli.

  • Bišu viesnīcas instrukcija

    Pasaulē samazinās kukaiņu sugu daudzveidība, ieskaitot ziedaugu apputeksnētājus. Tagad, pavasarī ir īstais brīdis, kad mēs katrs savā dārzā, pagalmā, varam izveidot un izvietot kukaiņu viesnīcas, lai saglabātu kukaiņu daudzveidību.

  • Bluķu stropa gatavošana

    Bluķu stropa gatavošana – pirmais solis bišu “brīvlaišanā”?