Par biškopības produktiem

  • Bišu māšu peru pieniņa lietošanai ir sena vēsture

    Par šī unikālā produkta īpašībām cilvēce zinājusi jau sen, tas izmantots kā veselīgas un ilgas dzīves nodrošināšanas līdzeklis dažādos vēsturiskajos laikos un kultūrās.

  • Bišu māšu peru pieniņš veselībai

    Bišu māšu peru pieniņš ir bišu zemrīkles un virsžokļa dziedzeru sekrēts, ar ko bites baro perus - savus kāpurus.

  • Medus ar nomierinošu tēju vakarā

    Pēc satraucošo ziņu skatīšanās Vakara Panorāmā vai citos ziņu raidījumos, kur redzami cilvēki maskās un tiek uzskaitīti saslimušie un mirušie, vakarā vienalga ir jāiet gulēt, taču var gadīties, ka aizmigt vairs nevar.

  • Unikāls dabas līdzeklis saaukstēšanās slimību gadījumā

    Propoliss ir bišu produkts, taču tā izcelsme nav no bišu organisma. Bites to savāc dabā no dažādu koku pumpuru un lapu sveķiem, Latvijā visbiežāk no apsēm , papelēm arī bērziem u.c.

  • Medus kvalitatīvo rādītāju izmaiņas atlaidināšanas rezultātā

    22. februārī Starptautiskajā Latgales reģiona biškopju konferencē tika prezentēts ziņojums par medus kvalitatīvajiem rādītājiem un to izmaiņām atlaidināšanas rezultātā.

  • Liepu medus

    Liepu saldajai smaržai par godu jūliju sauc par liepu mēnesi. Ar liepu ziedēšanu saistās saldi smaržojošs vasaras vidus, bet ziemas vakaros smaržīga liepziedu tējas tase ar medu.

  • Medus marķēšana

    Pārdošanai sagatavotajam un tirdzniecībā esošam medum jābūt marķētam, tas nozīmē tam jābūt ar etiķeti. Uz etiķetes jābūt informācijai par produktu saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 964 no 23.11.2004. „Pārtikas preču marķēšanas noteikumi’’.

  • Hidroksimetilfurfurola saturs un diastāzes bioloģiskā aktivitāte tējā ar medu

    Aicinām iepazīties ar Lindas Vainovskas veikto pētījumu, kas ir nozīmīgs un saistošs biškopības industrijai un medus patērētājiem. Pētījumā analizēta hidroksimetilfurfurola (HMF) satura un diastāzes bioloģiskā aktivitāte tējā ar medu.

  • Latvijas Biškopības biedrības preču zīme „Ievākts Latvijā”

    Jau kopš 2000.gada Latvijas Biškopības biedrībai (LBB) pieder preču zīme „Ievākts Latvijā”. Jau iepriekš biškopju sabiedrībā daudz tika runāts par to kā aizsargāt vietējo Latvijas medu no lētā importa medus. Tajā laikā ievestais importa medus bija nezināmas izcelsmes un daudz vairāk izplatīts nekā tas ir šodien, jo pašreiz arī lielākie Latvijas medus fasētāji lielāko daļu medus iepērk no vietējiem biteniekiem.

  • ES nedrīkst pārdot medu ar ģenētiski modificēto augu ziedputekšņu klātbūtni

    Kāds Vācijas bitenieks iesūdzējis valsti tiesā. Viņa bišu ievāktajā medū konstatēti ģenētiski modificētās (ĢM) kukurūzas ziedputekšņi no netālā kukurūzas lauka, kur ģenētiski modificētā kukurūza MON 810 tika audzēta pētnieciskiem nolūkiem. Kā beidzās šī prāva? Par to februāra sākumā tika ziņots vairākos Eiropas ziņu portālos.