Augu aizsardzības līdzekļu (AAL) lietošana. Ir sākusies jaunā sezona gan biškopjiem, gan citiem lauksaimniekiem. Kā katru gadu biškopjiem aktuāls ir jautājums par bišu aizsardzību no AAL.

Par šo jautājumu jau esam daudz diskutējuši, bet vēlamies atgādināt, ka varat ziņot par visiem dīvainiem AAL lietošanas gadījumiem Valsts augu aizsardzības dienesta reģionu vadītājiem, kontaktus, skat., pielikumā. Zvanot reģiona vadītājam, lūdzu, nosauciet savu vārdu, uzvārdu un adresi, kā arī precīzi norādiet rajonu, pagastu un adresi, kur tiek apsmidzināti ziedoši augi, kā arī, ja zināms, tad AAL lietotāju un viņa saimniecības nosaukumu. Ja AAL nepareizas lietošanas rezultātā būs cietušas Jūsu bites un Jums būs zaudējumi, tad vēlāk varēsiet izmanot šos faktus, lai piedzītu no AAL lietotāja Jums izveidojušos zaudējumus.

Jāatceras, ka jebkuram biškopim neatkarīgi vai viņš ražo medu vai tur bites savam priekam ir jāreģistrē bišu saimes ganāmpulku reģistrā. Reģistrācija ir kā vienīgais pierādījums, ka Jums pieder bišu saimes.

Informāciju sagatavoja LBB izpilddirektore R. Bartuševica

Attachments:
Download this file (aal_dienesti.doc)aal_dienesti.doc[ ]30 kB

Add comment


Security code
Refresh