Pēc satraucošo ziņu skatīšanās Vakara Panorāmā vai citos ziņu raidījumos, kur redzami cilvēki maskās un tiek uzskaitīti saslimušie un mirušie, vakarā vienalga ir jāiet gulēt, taču var gadīties, ka aizmigt vairs nevar. Tāpēc pirms gulētiešanas  vismaz 1h nedrīkst skatīties nekādos ekrānos, - ne TV, ne datorā, ne telefonā.

Šo laiku vēlams aizpildīt ar kaut ko nomierinošu  - rūpes par sevi, gatavošanas gulētiešanai, u.c Šīs stundas laikā var uzvārīt nomierinošu tēju, kurai ļauj ievilkties un tad to lēnām izdzer. Tējai liek klāt 1-2 tējkarotes medus, ja nepatīk tik salds, tad mazāk , ja patīk, tad var divas. Medus pabaro smadzenes, jo satur vienkāršos cukurus. Pabarotas smadzenes labāk saregulēs savu darbību tā, lai varētu pagulēt. Bez tam medus pēc zāļu sievu teiktā pastiprina arī tējas augu  nomierinošo efektu.

 

Kā nomierinošas tējas tiek ieteiktas – baldriāna saknes, pasifloras laksti, apiņu rogas, melisas un piparmētras lapas, māteres un raudenes laksti. Mērena nomierinošā iedarbība - kumelītes, liepu un lavandu ziediem, ķimenes augļiem, virša lakstiem. (D. Pakalns "Fitoterapija"). Tautas medicīnā arī vīgriežu ziedi. Visas slimības nāk no nerviem, tāpēc svarīgi tos nervus nomierināt, lai saglabātu veselību.

Materiālu sagatavoja:
Ineta Eglīte
LBB pētniece/vetārste

Add comment


Security code
Refresh