Latvijas Biškopības biedrība (LBB) Eiropas mēroga akcijas “Eiropas medus brokastis” ietvaros, katram valsts finansētajam, vispārizglītojošo skolu pirmklasniekam ir sarūpējusi dāvaniņu.
LBB šajā akcijā piedalās jau 7. gadu, bet tik apjomīga akcija ir pirmo reizi. Eiropas Savienības dalībvalstīs šī akcija notiek ik gadu novembra trešajā piektdienā, kad biškopji dodas uz skolām un bērnudārziem, lai izglītotu bērnus un jauniešus par biškopības profesiju, biškopības produktiem un to vērtīgajām īpašībām uzturā.

Ņemot vērā pašreizējo ārkārtas situāciju valstī, saistībā ar Covid – 19 pandēmiju, šogad biškopji uz izglītības iestādēm nedodas, bet LBB ir izsūtījusi visiem valsts finansēto, vispārizglītojošo skolu 1. klases skolniekiem (vairāk kā 20 000) pārsteiguma dāvaniņas.


Pārsteiguma dāvaniņas pirmklasniekiem

Kā mērķauditorija ir izvēlēta 1. klase, jo uzsākot jaunas ikdienas gaitas, bieži vien bērniem rodas stress, kas padara ikdienu bažīgāku, krītas imunitāte. Līdz ar to biškopji grib iepriecināt pirmklasniekus ar saldām, veselīgām un izglītojošām dāvaniņām. Katrs bērns saņem 3 trauciņus ar rapša, meža un dažādu ziedu medu, un izglītojošu magnētiņu ar informāciju, kāpēc katru dienu sākt ar medus karoti vienu. Kā arī, apmeklējot LBB mājaslapu www.medus.lv, var noskatīties informatīvi izklaidējošu filmiņu par bitēm un medu.

Tā kā akcijas apmērs ir apjomīgs, jo jānogādā dāvaniņas uz vairāk nekā 600 izglītības iestādēm, tad akcija norisinās visu novembra mēnesi.

Par LBB rīkoto aktivitāti TV3 ziņas sagatavoja videosižetu. TV3 Latvija videosižetu, lūdzu, skatīt ŠEIT

Informāciju sagatavoja:
Rita Bartuševica
Latvijas Biškopības biedrības
izpilddirektore
26305939
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.