LBB aicina Latvijas biškopjus piedalīties un aizpildīt starptautisku anketu, kuru veic COLOSS organizācijas B-RAP grupa. Anketu izstrādāja zviedru kolēģi, kas arī lūdz anketu izplatīt Latvijā un Latvijas biškopjiem iesaistīties starptautiskā aktivitātē. Lai aizpildītu anketas Latvisko formu, lūdzu, spiediet ŠEIT.

COLOSS organizācija (www.coloss.org) ir starptautisks tīkls, kas apvieno biškopības zinātniekus un konsultantus. Tās nosaukums atspoguļo arī tās misiju: Prevention of honey bee COlony LOSSes (Novērst medus bišu Saimju Izzušanu). Tādējādi, tās mērķis ir uzlabot medus bišu veselību un to pastāvēšanu globālā līmenī. COLOSS organizācijā aktīvi darbojas vairākas grupas. Viena no šādām grupām ir B-RAP (Bridging Research and Practice/ Apvienojot Zinātni ar Praksi), kas cenšas zinātnisko un konsultatīvo darbu sasaistīt ar biškopju ikdienas darbu un problēmām.

Galvenās problēmas sadarbībā starp zinātniekiem, konsultantiem un biškopjiem ir komunikācijas trūkumā un perspektīvas redzējumā. Tādēļ mēs jums kā biškopjiem jautājam, kā mēs varam jums palīdzēt, un, kā mēs varam jūs sasniegt. Lai to panāktu, mēs jums lūdzam sniegt atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

  • Kā jūs uzsākāt biškopību?
  • Kāda veida biškopības izglītība jums ir?
  • Kāda veida atbalsta tīkli jums ir pieejami biškopībā?
  • Kādā veidā jūs iegūstat informāciju par biškopību?
  • Kāda veida apmācības jūs vēlaties?
  • Kādi ir vislielākie izaicinājumi, ar kuriem jūs saskaraties biškopībā?
  • Pēc jūsu domām, uz ko nākotnē būtu jāfokusējas?

Lūdzu, piedalieties sekojošā aptaujā un palīdziet mums uzlabot mūsu darbu, kuru veicam priekš jums! Anketas aizpildīšana aizņems aptuveni 10 minūtes. To var aizpildīt laika posmā no 16. oktobra līdz 14. novembrim.

Lai nokļūtu B-RAP anketas Latviskajā formā, lūdzu, spiediet ŠEIT. Anketas LV saite ir sekojoša: https://www.bee-survey.com/index.php/877127?lang=lv

Mēs ceram, ka anketu aizpildīs vismaz 25 pasaules valstīs, arī Latvijā. Iegūtos anketas rezultātus izmantosim kā rīku, lai noteiktu uz ko fokusēties zinātniskajā un informācijas izplatīšanas darbā nākotnē.

Mēs aicinām jūs piedalīties šajā aptaujā!

B-RAP grupa
COLOSS koordinators Latvijā,
Valters Brusbārdis (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)
Latvijas Biškopības biedrība

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn