Labdien, informējam, ka balstoties uz MK not. Nr. 59 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība investīciju veicināšanai lauksaimniecībā",  no š.g. 1. jūlija biškopis var iesniegt medu un biškopības produktus  BIOR laboratorijās un veikt bezmaksas analīzes, nosakot medus kvalitatīvos rādītājus paraugos (HMF, cukuru satura, elektrovadītspējas u. c.). Atbalsta summa analīzēm vienam atbalsta pretendentam 99.22 eiro (tai skaitā PVN). Šīs summas ietvaros viens biškopis var iesniegt vairākus paraugus atbalsta perioda laikā vai kamēr finansējums ir pieejams.

Šim atbalstam var pieteikties tie biškopji, kuri piesakās atbalstam par bišu saimi un ir iesnieguši pieteikumu Lauku atbalsta dienestā (LAD) uz 1.jūniju. Uz šo atbalstu nevar pretendēt bioloģiskie biškopji, jo Eiropas fondu finansējums bioloģiskai biškopībai par bišu saimi 2020.gadā nav mainījies.

Svarīgi! Pēc pēdējās informācijas no BIOR laboratorijas, tad šī gada atbalsts biškopības produktu analīzēm ir 25 000 eiro, jo šogad papildus naudu ZM neparedzēja. Lūdzu esiet aktīvi un izmantojiet šo atbalstu, pretējā gadījumā pastāv iespēja, ka 2021.gadā Zemkopības ministrija finansējumu var neparedzēt, ja neizlietosim šī atbalsta naudu. Biškopji medus paraugus var nodot jebkurā BIOR paraugu pieņemšanas vietā visā Latvijā.

Informāciju par sev tuvāko BIOR paraugu pieņemšanas punktu var atrast laboratorijas mājas lapā.

Materiālu sagatavoja:
Žanna Gutova
Latvijas Biškopības biedrība
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
29972267

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn