“Bites piemājas dravā” – tāds, manuprāt, ir vispiemērotākais nosaukums grāmatai, kas stāsta par bišu kopšanu vienkāršā un praktiskā līmenī. Nav jau slikti būt zinātkāram un iedziļināties zinātniskos pētījumos par bišu dzīvi, to ķermeņa uzbūvi, medus vākšanas īpatnībām, dažādiem skaitļiem un interesantiem faktiem. Tomēr šīs zinības ne vienmēr ir noderīgas, lai atrisinātu gluži ikdienišķus, ar bišu saimes kopšanu saistītus uzdevumus.

 

Šajā izdevumā atbildes uz jautājumiem par bitēm, to ieradumiem un kaprīzēm varēs atrast gan profesionāli biškopji, gan tie, kas aizraujas ar biškopību prieka pēc.

Kad sagaidāms spietošanas laiks dravā? Kas ir peri, kas — perošana? Vai sūdzības par kaimiņa bitēm ir pamatotas? Kā bites ietekmē “āderes”? Kādas krāsas izmantot stropa krāsošanai? Vai drīkst ķert svešus spietus? Kuras ir galvenās bišu slimības, kas sagādā dravniekiem lielākās rūpes?

Šie ir tikai daži no simts jautājumiem, uz kuriem atbildes atradīsiet šajā grāmatā. Šī grāmata būs pamudinājums atkal izvērtēt, kam jāpievērš uzmanība, kas ir vairāk un kas mazāk svarīgi. Lai cik daudz mēs zinātu, prastu un saprastu, neviens mums priekšā nepateiks, kā rīkoties, — galīgais lēmums tik un tā būs jāpieņem katram pašam.

Grāmatu iespējams iegādāties LBB birojā (darba dienās no 9:00-17:00) vai pa pastu. Cena 8,00 EUR plus pasta izdevumi. Lai saņemtu grāmatu pa pastu, lūdzu, rakstīt Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanīt mob. 29972267.

Juris Šteiselis
26/04/2015

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn