COLOSS ir liela mēroga projekts, kuru ieviesa 2008. gadā Eiropā. Atvasinot projekta nosaukuma saīsinājumu, tas varētu skanēt šādi: „Medus bites saimju bojāejas novēršana”. Nosaukums jau pasaka priekšā projekta galvenos darbības virzienus – skaidrot bišu saimju bojāejas iemeslus/cēloņus un kā tos novērst. Projektā iesaistās vadošie biškopības pētnieki, industrijas pārstāvji un 2012.gadā biedru skaits pārsniedza 300 no 61 valsts.

Latvijas vietējā medus bite (Apis mellifera mellifera L.) dēvēta arī kā Eiropas tumšā bite, Rietumeiropas tumšā bite un Viduskrievijas bite. Gandrīz katram autoram ir sava laika raksturīgs nosaukums.

Biedrības "Zemes draugi" sagatavoto materiālu "ĢMO-mīti un fakti" skatīt šeit.

Pasaules Dabas Fonds un Latvijas Lauku konsultāciju un informācijas centrs (LLKC) ir nācis klajā ar informatīvo materiālu "Padomi labākai lauksaimnecības praksei". Materiālu skatīt šeit. Materiāla autori ir Dzidra Kreišmane un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs. Informatīvajā materiālā apkopoti padomi, kā sabalansēt ražošanu un vides aizsardzību, doti piemēri un skaidrotas ilgtspējīgas lauksaimniecības prakses likumsakarības.

Kopš 2005. gada Latvijas Biškopības biedrība apgūst ELGF Kopējās tirgus organizācijas pasākumu „Atbalsts biškopības nacionālajai programmai”, kuru veido 50 % ES un 50 % valsts finansējums. Lai saņemtu šo finansējumu, ik pēc trīs gadiem finansējuma apjoms un programma tiek pārskatīta no Eiropas Komisijas puses un finansējuma apmērs ir atkarīgs no oficiālos reģistros noziņoto bišu saimju skaita.

Latvijas Biškopības biedrība (LBB), kas ir lielākā lauksaimniecības organizācija, kura apvieno 1725 biedrus – lauksaimniekus, kas nodarbojas ne tikai ar biškopības produkcijas ražošanu, bet arī praktiski pārstāv visas citas lauksaimniecības nozares.